Kategorie
Naprawa iPhone

Bateria iPhone 7 – jak o nią dbać?

Smartfony oferują bardzo duże możliwości, jednak wielu użytkowników narzeka na słabo działającą baterię po pewnym czasie użytkowania. Takiemu stanowi rzeczy można zapobiec stosując się do zaleceń producentów. Sprawdź, jak uchronić się przed wymianą baterii w swoim iPhonie 7 lub nowszym. 

Podstawowe zalecenia dotyczące baterii 

Bateria iPhone 7 może działać dłużej, dzięki ustawieniom oszczędzania energii. W codziennym użytkowaniu warto skorzystać z krótszego czasu wygaszania ekranu. Zrezygnuj także z maksymalnego podświetlenia, ponieważ to ma duży wpływ na szybsze rozładowanie akumulatora. Gdy zbliżasz się do 20% poziomu naładowania, to wykorzystaj tryb oszczędzania. W panelu bateria, można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące zużycia. Jeśli dana aplikacja nadmiernie pożera energię, to należy ją jak najszybciej zamknąć. Te proste kroki sprawią, że wymiana baterii w iPhonie 7 lub nowszym nie będzie potrzebna po kilku miesiącach użytkowania. 

Co zrobić, aby bateria iPhone’a działała dłużej? 

  • unikanie skrajnych temperatur 
  • warto zdjąć etui podczas ładowania 
  • bateria powinna być naładowana do połowy 
  • zadbaj o ustawienia oszczędzania energii 
  • zarządzaj aplikacjami zużywającymi energię 

Telefony Apple charakteryzują się bardzo dobrym czasem pracy na baterii. Niestety, ale może zdarzyć się, że po czasie akumulator przestanie działać tak jak należy. Wymiana baterii w iPhone’ach 7 oraz nowszych nie jest droga, jednak takiego wydatku można uniknąć. Przede wszystkim należy stosować się do zaleceń producenta. 

Odpowiednie użytkowanie sprawi, że bateria litowo-jonowa będzie utrzymywać swoje właściwości przez dłuższy czas. Przede wszystkim należy unikać skrajnych temperatur, które znacznie skracają żywotność ogniwa. iPhone’y najlepiej działają w temperaturze od 0 do maksymalnie 35 stopni. Na dużym mrozie nie warto korzystać z urządzenia, lepiej jak pozostanie ono w kieszeni. 

Na czas ładowania warto również zdjąć etui. Niektóre materiały niekorzystnie wpływają na działanie baterii, co również może doprowadzić do konieczności jej wymiany. W szczególności należy stosować się do tego zalecenia w smartfonach nowszych niż iPhone 7. 

Gdy urządzenie jest przez dłuższy czas nieużywane, to najlepiej, aby było pozostawione przynajmniej z 50% naładowania. Całkowicie rozładowana baterii może stracić zdolność do przechowywania ładunku, co wpływa na jej całkowitą pojemność oraz wydajność.