Kategorie
Naprawa MacBook Serwis Apple

Jak dbać o baterię w MacBook?

Baterie w MacBook potrafią zapewnić kilka, a nawet kilkanaście godzin ciągłej pracy. Dbanie o akumulator pozwoli cieszyć się bezproblemowym działaniem przez dłuższy czas. W tym artykule przedstawiamy najlepsze sposoby, które pozwolą zadbać o baterię. 

Co należy zrobić, aby bateria była w dobrej kondycji? 

Najczęściej w laptopach stosuje się akumulatory litowo-jonowe, które po pewnym czasie tracą swoją oryginalną pojemność. Jednak jest możliwość przedłużenia żywotności baterii. Wystarczy zastosować się do zaleceń producenta, aby polepszyć kondycję akumulatora. Co należy zrobić w pierwszej kolejności? 

Pierwszym ważnym krokiem do poprawy kondycji akumulatora jest skorzystanie z ustawień oszczędzania energii. Wybór krótszego czasu wygaszania monitora, a także zredukowanie jego podświetlenia pozwoli wydłużyć czas pracy nawet o kilkadziesiąt minut. Warto pamiętać, aby nie rozładowywać baterii laptopa do zera. 

To źle wpływa na jej kondycję, dlatego warto pozostawić przynajmniej 20% ładunku przed jego wyłączeniem. Podobne zalecenia dotyczą tabletów. Dzięki temu po pewnym czasie nie będzie konieczna wymiana baterii w iPadzie, czy MacBooku. Sprzęty Apple są świetnym przykładem na to, że potrafią działać bez problemów przez długi okres czasu. Warto o nie jednak odpowiednio zadbać. 

Co oznacza kondycja baterii? 

Bateria w laptopach i telefonach są określane poprzez ilość cykli ładowania. Według producenta po osiągnięciu 1000 cykli ładowania, akumulator powinien zostać wymieniony. W urządzeniach marki Apple można sprawdzić kondycję baterii poprzez ściągnięcie aplikacji Battery Health. W menu oprócz ilości cykli znajdziesz również przydatne wskazówki dotyczące użytkowania baterii w laptopie. 

Serwis MacBook – kiedy wymiana baterii jest czasami jedynym wyjściem 

Niestety, ale zdarza się, że wymiana baterii jest koniecznością. Dotyczy to zarówno tabletów takich jak iPad oraz MacBooków. Żywotność i pojemność ładunku wraz z upływem czasu maleje, dlatego należy udać się do serwisu MacBook

Taka usługa pozwoli odzyskać dawną sprawność urządzenia, co znacząco poprawi komfort pracy. Nie musisz już martwić się, że po godzinie, czy dwóch w laptopie zabraknie energii. Po wymianie baterii MacBooka na nową warto stosować się do zaleceń oszczędzania energii. Użytkowanie komputera w sposób odpowiedni również ma wpływ na działanie nowego akumulatora. 

O baterię w laptopie można zadbać w prosty sposób 

Dbanie o baterie w laptopie nie należy do trudnych zadań. Poza odpowiednimi ustawieniami oszczędzania energii warto zadbać o to, aby komputer nie przegrzewał się nadmiernie. Wysoka temperatura źle działa na akumulatory, dlatego dobrym wyborem jest podkładka chłodząca. Warto również pamiętać, że praca z podpiętym zasilaczem przez cały czas również nie jest dobra. Od czasu do czasu powinieneś popracować bez podpiętej ładowarki. Stosując się do naszych zaleceń sprawisz, że wymiana baterii nie będzie konieczna tak szybko.